Черговий лист замість явки прокурорів надійшов на адресу Малиновського суду 25 квітня, буквально перед засіданням. Цього разу – від заст. керівника САП Володимира Кривенка. «Ще тепленьке», – прокоментував голова колегії Сергій Черевко, взявши в руки роздруківку.
На відміну від двох попередніх коротких листів від керіника САП Назара Холодницького, це послання розлоге, написано в офіційно–епістолярному жанрі. У ньому детально перераховані всі етапи підготовки та узгодження нового обвинувального акта, пояснюються причини неявки прокурорів і навіть цитуються древні мудреці (на латині).
В кінці послання Володимир Кривенко просить не вважати неявку прокурорів до суду неповажної, відкласти засідання і дочекатися нового обвинувального акта.
Цього разу обговорення було зовсім коротким і зводилося до фрази «Нема коментарів»…
Голова колегії Сергій Черевко переніс засідання на завтра, 26 квітня, о 10.00 і призначив ще одну дату – 3 травня, 10.00.
Нагадаю, 9 квітня прокурор Максим Кравченко заявив про намір змінити обсяг обвинувачення і попросив суд надати три тижні для узгодження змін з керівництвом САП і підготовки нового обвинувального акта. Суд, однак, надав прокурорам всього тиждень.
Одеського міського голову Геннадія Труханова, його заступника Павла Вугельмана, голову постійної комісії міськради з комунальної власності Василя Шкрябая, директора муніципального департаменту комунальної власності Олексія Спектора, його заступника Володимира Радіонова, директора ТОВ «Девелопмент еліт» Петра Загодиренко, директора ТОВ «Valton Group» Ігоря Кравченко і директора підприємства «Брокбізнесконсалт» Галину Богданову звинувачують в реалізації злочинного плану, спрямованого на заволодіння коштами одеського міського бюджету шляхом продажу Одеській міській раді адміністративної будівлі колишнього заводу “Краян” за свідомо для всіх учасників злочину завищеною ціною.
Їх дії кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК України – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб; ч. 1 ст. 205 КК – фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності; ч. 3 ст. 209 КК – легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, якщо ці дії вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі; ч. 1 ст. 366 – службове підроблення (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів).
Дело заводу “Краян“ почали слухати в Малиновському суді 26 жовтня 2018 г. За неповних півроку встигли заслухати обвинувальний акт на 170 сторінок тексту, вивчити матеріали, зібрані в 76 томах і допитати понад 100 свідків звинувачення, одного свідка захисту. Для того, щоб забезпечити такий рекордний за українськими мірками темп слухань, Малиновський суд створив особливий режим роботи для суддів, які входять до колегії, на шкоду розгляду інших справ.
Також буде не зайвим нагадати, що найближчим часом може почати роботу Вищий антикорупційний суд. І якщо до цього моменту вирок за звинуваченням Геннадія Труханова та інших фігурантів винести не вдасться, справа переїде до Києва, де його почнуть розглядати заново абсолютно іншим складом суду.
Тетяна Герасимова.