15.8 C
Odesa
Субота, Травень 18, 2024

Спостереження заради змін

Принципи робота монітора

по відстеженню фактів порушення прав людини на судових засіданнях


  1. Відданість цілям моніторингу прав людини.
  2. Компетентність – монітор повинен твердо знати свої обов’язки, права та їх правову основу. Також монітор повинен бути добре обізнаний про обставини справи, що розглядається на процесі, де він присутній.
  3. Неупередженість – ніколи ні за яких обставин монітор не повинен ставати на бік когось із учасників процесу.
  4. Об’єктивність – необхідно мінімізувати, а в ідеалі звести до нуля вплив на результати моніторингу особистості, переваг і приватної думки монітора.
  5. Цілеспрямованість – монітор повинен виконувати свої обов’язки навіть тоді, коли зовнішні обставини не сприяють його роботі.
  6. Ретельність і уважність – монітор повинен уважно, сумлінно і в повному обсязі виконувати без винятку всі свої обов’язки як при підготовці до моніторингу процесу, так і безпосередньо в залі суду.
  7. Мужність – монітор повинен виконувати свою роботу в залі суду і в тому випадку, коли він оцінює навколишнє оточення як конфліктне і навіть небезпечне.
  8. Передбачливість – монітор повинен прораховувати і прогнозувати реакцію оточуючих на свої вчинки, а також їх наслідки.
  9. Комунікабельність і доброзичливість – монітор повинен вести себе рівно, доброзичливо і відсторонено з усіма учасниками судового процесу, незалежно від того, які емоції у нього особисто вони викликають.
  10. Безконфліктність і дипломатичність – монітор повинен уміти «погасити» назріваючий конфлікт ще в зародку і ніколи не бути його джерелом.

Звинувачення в недостатній лояльності, що пред’являються монітору усіма сторонами процесу – одне з важливих ознак його професіоналізму, оскільки є наслідком його істинної неупередженості.

ПЕРЕКЛАД СТОРІНКИ НА ІНШУ МОВУ

ПОПУЛЯРНІ ТЕГИ

"Група 2 травня" "Правий сектор" Іллічівський міський суд А. Нетребський Апеляційний суд Вищий антикорупційний суд Генеральна Прокуратура Д.Фучеджи Зонінг КМЄС Київський суд Ломбард МІАР Лощинівська трагедія Малиновський суд НАБУ Обласна державна адміністрація Одеский окружний адміністративний суд Одеська міськрада Одеська трагедія Олег Глуханчук Охорона довкілля Патрульна поліція Приморський суд САП Справа 2 травня Справа ДСНС Справа Луцюка Справа Сергія Ходіяка гласность и открытость судебного процесса захист Міськсаду моніторинг мирних зібрань пожежа в "Вікторії" поліція поліція діалогу прокуратура Одеської області протидія сімейному насильству реформа поліції справа 19 лютого справа Гасанова справа Михайла Чеботаря судова тяганина судовий моніторинг судово-медична експертиза суспільна думка тиск на суд