Принципи робота монітора
по відстеженню фактів порушення прав людини на судових засіданнях
- Відданість цілям моніторингу прав людини.
- Компетентність – монітор повинен твердо знати свої обов’язки, права та їх правову основу. Також монітор повинен бути добре обізнаний про обставини справи, що розглядається на процесі, де він присутній.
- Неупередженість – ніколи ні за яких обставин монітор не повинен ставати на бік когось із учасників процесу.
- Об’єктивність – необхідно мінімізувати, а в ідеалі звести до нуля вплив на результати моніторингу особистості, переваг і приватної думки монітора.
- Цілеспрямованість – монітор повинен виконувати свої обов’язки навіть тоді, коли зовнішні обставини не сприяють його роботі.
- Ретельність і уважність – монітор повинен уважно, сумлінно і в повному обсязі виконувати без винятку всі свої обов’язки як при підготовці до моніторингу процесу, так і безпосередньо в залі суду.
- Мужність – монітор повинен виконувати свою роботу в залі суду і в тому випадку, коли він оцінює навколишнє оточення як конфліктне і навіть небезпечне.
- Передбачливість – монітор повинен прораховувати і прогнозувати реакцію оточуючих на свої вчинки, а також їх наслідки.
- Комунікабельність і доброзичливість – монітор повинен вести себе рівно, доброзичливо і відсторонено з усіма учасниками судового процесу, незалежно від того, які емоції у нього особисто вони викликають.
- Безконфліктність і дипломатичність – монітор повинен уміти «погасити» назріваючий конфлікт ще в зародку і ніколи не бути його джерелом.
Звинувачення в недостатній лояльності, що пред’являються монітору усіма сторонами процесу – одне з важливих ознак його професіоналізму, оскільки є наслідком його істинної неупередженості.