«Процесуальні виверти і непристойна поведінка», – так оцінив чергову неявку в суд прокурорів один з фігурантів справи про присвоєння 185 млн. грн з міського бюджету Одеський міський голова Геннадій Труханов. Його заступник і сусід по лаві підсудних Павло Вугельман звинуватив Максима Кравченка і Валентина Мусіяку в нанесенні збитку міській громаді. Решта представників сторони захисту теж не соромилися у виразах, коли голова судової колегії Сергій Черевко запропонував обговорити на засіданні 24 квітня ситуацію з відсутністю обвинувачів.

Причому, попередні два рази 16 і 22 квітня, коли прокурори також не з’явились в залі, на адресу суду хоча б надійшли листи від заст. Генерального прокурора керівника САП Назара Холодницького. Перший –  з проханням перенести засідання, тому що прокурори не встигли підготувати новий обвинувальний акт, другий –  про те, що новий обвинувальний акт уже готовий, знаходиться у Холодницького, але йому потрібен час – для того, щоб уважно вивчити документ перед тим, як узгодити його.

24 квітня не було ніяких пояснень. Тому, вислухавши обвинувачуваних та їхніх захисників, колегія суддів постановила: визнати неявку прокурорів в судове засідання неповажною. Направити інформацію про це в дисциплінарнокваліфікаційної комісії прокуратури для прийняття рішення про дисциплінарну відповідальність прокурорів відповідно до ст. 324 КПК України.

Нагадаю, 9 квітня прокурор Максим Кравченко заявив про намір змінити обсяг обвинувачення і попросив суд надати три тижні для узгодження змін з керівництвом САП і підготовки нового обвинувального акта. Суд, однак, надав прокурорам всього тиждень.

Одеського міського голову Геннадія Труханова, його заступника Павла Вугельмана, голову постійної комісії міськради з комунальної власності Василя Шкрябая, директора муніципального департаменту комунальної власності Олексія Спектора, його заступника Володимира Радіонова, директора ТОВ «Девелопмент еліт» Петра Загодиренко, директора ТОВ «Valton Group» Ігоря Кравченко і директора підприємства «Брокбізнесконсалт» Галину Богданову звинувачують в реалізації злочинного плану, спрямованого на заволодіння коштами одеського міського бюджету шляхом продажу Одеській міській раді адміністративної будівлі колишнього заводу “Краян” за свідомо для всіх учасників злочину завищеною ціною.

Їх дії кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК України – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб; ч. 1 ст. 205 КК – фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності; ч. 3 ст. 209 КК – легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, якщо ці дії вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі; ч. 1 ст. 366 – службове підроблення (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів).

Дело заводу “Краян почали слухати в Малиновському суді 26 жовтня 2018 г. За неповних півроку встигли заслухати обвинувальний акт на 170 сторінок тексту, вивчити матеріали, зібрані в 76 томах і допитати понад 100 свідків звинувачення, одного свідка захисту. Для того, щоб забезпечити такий рекордний за українськими мірками темп слухань, Малиновський суд створив особливий режим роботи для суддів, які входять до колегії, на шкоду розгляду інших справ.

Також буде не зайвим нагадати, що найближчим часом може почати роботу Вищий антикорупційний суд. І якщо до цього моменту вирок за звинуваченням Геннадія Труханова та інших фігурантів винести не вдасться, справа переїде до Києва, де його почнуть розглядати заново абсолютно іншим складом суду.

Тетяна Герасимова