На засідання 3 травня знову не з’явилися прокурори Кравченко М.М. і Мусіяка В.В. Голова колегії Черевко С.П. зачитав черговий лист від заступника керівника САП Кривенка В.В., який надійшов на адресу Малиновського суду. Лист інформує про те, що керівник САП Холодницький Н.І. з 02.05.2019 по 17.05.2019 р. знаходиться в черговій щорічній відпустці. Погоджувати новий обвинувальний акт він буде після виходу з відпустки. Однак у зв’язку з великою завантаженістю зможе це зробити після 22.05.2019, тому просить призначити наступне судове засідання після цієї дати.
Голова колегії Черевко С.П. так прокоментував лист: “Прокурори відкрили карти. Ми зрозуміли сарказм прокурорів з урахуванням того, що 7 травня відбудуться збори суддів антикорупційного суду, і питання, які вони будуть вирішувати, нам всім зрозумілі”. Він звернувся до обвинувачених та адвокатів: “Які подальші наши дії? Будемо призначати судові засідання чи немає в цьому сенсу?”
Адвокат Дорошенко К.К. заявив клопотання про те, щоб визнати неявку прокурорів Мусіяки В.В. та Кравченко М.М. неповажною, призначити наступне засідання раніше 22.05 для розгляду клопотань сторони захисту, які не пов’язані зі зміною обвинувального акту, та повідомити про це прокурорів. Колегія відмовила в задоволенні клопотання про визнання неявки прокурорів неповажною.
Обвинувачений Кравченко І.В. звернув увагу суду на зухвалість дій та поведінки сторони обвинувачення. Він заявив клопотання про те, щоб суд звернувся до Вищої ради правосуддя, кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Генеральної прокуратури України для оцінки дій прокурорів та погодив найближчу дату засідання не так, як просить Кривенко В.В., а раніше. Адвокат Вінчковський В.Л. попросив суд не звертати уваги на інфрмаційні листи з боку САП, які не є процесуальними документами, та вести судовий процес далі.
Після технічної перерви голова колегії Черевко С.П. оголосив рішення: звернутися до Вищої ради правосуддя, кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Генеральної прокуратури України з метою надання оцінки дій прокурорів та керівника САП Холодницького Н.І. щодо перешкоджання здійсненню правосуддя по даному кримінальному провадженню. Також суд вважає необхідним призначити наступне судове засідання на 11.05.2019, 10.00 та сповістити про це сторону обвинувачення.
Нагадаю, 9 квітня прокурор Максим Кравченко заявив про намір змінити обсяг обвинувачення і попросив суд надати три тижні для узгодження змін з керівництвом САП і підготовки нового обвинувального акта. Суд, однак, надав прокурорам всього тиждень. Після цього прокурори Мусіяка В.В. і Кравченко М.М. не з’явилися на 5 засіданнь, які були призначені судом заздалегідь.
Одеського міського голову Геннадія Труханова, його заступника Павла Вугельмана, голову постійної комісії міськради з комунальної власності Василя Шкрябая, директора муніципального департаменту комунальної власності Олексія Спектора, його заступника Володимира Радіонова, директора ТОВ «Девелопмент еліт» Петра Загодиренко, директора ТОВ «Valton Group» Ігоря Кравченко і директора підприємства «Брокбізнесконсалт» Галину Богданову звинувачують в реалізації злочинного плану, спрямованого на заволодіння коштами одеського міського бюджету шляхом продажу Одеській міській раді адміністративної будівлі колишнього заводу “Краян” за свідомо для всіх учасників злочину завищеною ціною.
Їх дії кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК України – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб; ч. 1 ст. 205 КК – фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності; ч. 3 ст. 209 КК – легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, якщо ці дії вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі; ч. 1 ст. 366 – службове підроблення (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів).
Дело заводу “Краян“ почали слухати в Малиновському суді 26 жовтня 2018 г. За неповних півроку встигли заслухати обвинувальний акт на 170 сторінок тексту, вивчити матеріали, зібрані в 76 томах і допитати понад 100 свідків звинувачення, одного свідка захисту. Для того, щоб забезпечити такий рекордний за українськими мірками темп слухань, Малиновський суд створив особливий режим роботи для суддів, які входять до колегії, на шкоду розгляду інших справ.
Найближчим часом може почати роботу Вищий антикорупційний суд. І якщо до цього моменту вирок за звинуваченням Геннадія Труханова та інших фігурантів винести не вдасться, справа переїде до Києва, де його почнуть розглядати заново абсолютно іншим складом суду.
Тетяна Герасимова.