Таке рішення, за повідомленням сайту Судова влада, прийнято зборами суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС), яке відбулось 7 травня в Київі. У порядку денному, крім питання про початок роботи, значилося також обрання голови суду і його заступників, а також визначення слідчих суддів та їх спеціалізація. Головою Вищого антикорупційного суду обрано Танасевич Олену Віталіївну строком на 3 роки. За кандидатуру Олени Танасевич проголосувало 23 судді. Танасевич – професійна суддя, Указом Президента України від 18 травня 2012 року вперше була призначена на посаду судді Печенізького районного суду Харківської області строком на п’ять років.

Голова Вищого антикорупційного суду України Олена Танасевич. Фото https://court.gov.ua

За результатом голосування заступником Голови Вищого антикорупційного суду обрано Крука Євгена Васильовича, який має досвід професійної діяльності адвоката, у тому числі щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення.

Також в ході зборів було призначено слідчих суддів. Ними стали Андрій Біцюк, Володимир Воронько, Віра Михайленко, Наталія Мовчан, Оксана Олійник та Ольга Саландяк.

Раніше ми повідомляли, що основною інтригою судового процесу за обвинуваченням Одеського міського голови Геннадія Труханова та ще семи осіб у привласненні грошових коштів з міського бюджету для придбання адмінбудинку заводу «Краян» є питання, чи встигнуть судді Малиновського суду винести вирок по справі до початку роботи ВАКС.

11 квітня відбулись призначення на посаді судів Вищого антиакорупційного суду та складення ними присяги.

Судді Вищого антикоруаційного суду України. Фото РБК Україина