Сьогодні в Одеському окружному адміністративному суді відбулося попередне засідання по справі Літнього театру. Дві громадські організації – “Одеська обласна організація “Зелений лист” та “Всеукраїнське об’єднання “Автомайдан”, а також депутат Одеської міської ради Ольга Квасницька, подали позов про визнання протиправним та скасування рішення Одеського виконкому від 28.03.2019 року № 123 «Про затвердження проекту благоустрою Літнього театру у Міському саду м. Одеси». На думку позивачів, цим рішенням виконком Одеської міськради вийшов за рамки своїх повноважень.

На початку засідання суддя Сергій Стефанов повідомил, що на виконання ухвали суду щодо витребування документів, до суду надійшли документи від Одеськой обласної ради, Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради. Але такі ухвали не були виконані ані Мінистерством культури та туризму України, ані Управлінням державной будівельно-архитектурної інспекції (ДАБІ) Одеської міської ради. Задовольнив клопотання позивачів, суд наклав штраф на в.о. керівника управління ДАБІ Одеської міської ради Авдеєва за невиконання ухвали суду та ненадання документів, які б підтверджували, чи надавався дозвіл на підготовчі роботи щодо благоустрою в Літньому театрі.

В ході розгляду справи з‘ясувалося, що є два підприємства, які здійснюють благоустрій території, – ТОВ «Літній театр» та ТОВ «Міський літній театр», та два проекта благоустрою. В зв’язку з цим позивачи заявили клопотання про залучення третьої особи на стороні відповідачів без самостійних вимог – ТОВ «Міський літній театр». Суддя Сергій Стефанов клопотання задовільнив.

Щоб зясувати, який проект було затверджено на засіданні виконкому Одеської міської ради, позивачи заявили клопотання про допит Одеського місього голови Геннадія Труханова та його заступників Павла Вугельмана та Олеся Янчука. Але суддя відмовив в задоволенні клопотарння. Відповідачи клопотали про дослідженнея відеозапису засідання виконкому, який був розміщений на каналі ютуб.

Ще одне клопотання позивачів суд задовільнив частково:

– Витребувати матеріали з ДАБІ Одеської області щодо дозвільних документів на благоустрій Літнього театру.

– Витребувати документи з Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради: дозвіл на порушення благоустрою території. Такий дозвіл видає саме департамент.

– Документи з Міністерства культури і туризму України – підтвердження документації, що ця територія є пам‘яткою місцевого значення і є під охороною держави і є комплексною охоронною зоною.

Позивачка Ольга Квасницька так прокоментувала справу на своєї сторінці в фейсбуці: «Своїм рішенням виконком Одеської міськради вийшов за рамки своїх повноважень та дозволив статися тому свавіллю, яке сьогодні ми бачимо на території Літнього театру. ТОВ «Міський Літній театр» чи ТОВ «Літній театр», прикриваючись рішенням одеського виконкому, проводять земельні роботи та проведення комунікацій, видалення дерев та ремонти конструкцій, намагаючись переконати нас, що це «благоустрій» з укладенням плитки.

Нагадую, до даного часу жодним органом не було проведено перевірки щодо тих робіт, які зараз проводять в Літньому театрі. Існує докорегована облікова документація, яка була затверджена і пройшла експертну раду Міністерства культури України. Вона показала, що територія знаходиться в комплексній охоронній зоні, в історичному ареалі. Тому моє завдання, в першу чергу як громадянки, як одеситки – з‘ясувати правду у суді».

Адвокати Олексій Мельніков (представник “Автомайдану”) та Максим Попов (представляє інтереси ГО “Зелений лист”) вважають, що суд зацикавлений в том, щоб з’ясувати всі обставини справи.

Наступне засідання призначено на 28 травня, 11:00.