Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відклала розгляд апеляційної скарги адвокатів Анатолія Коломійця – нового фігуранта у справі одеського “Краяну” – до 18 лютого. Адвокати оскаржили запобіжний захід – 420 тисяч гривень застави. Про це для Української Служби Інформації повідомляє з Києва журналіст Катерина Петренко.

За версією слідства, підозрюваний – пособник між організаторами та виконавцями у корупційній афері щодо заволодіння понад 92 мільйонами гривень з бюджету Одеси шляхом купівлі збанкрутілого заводу “Краян” за вдвічі завищеною ціною у 2016 році.
Суд відклав розгляд чeрeз нeявку адвоката Ігоря Кравченка та нeможливість з’ясувати, чому він не з’явився, хоч був належно повідомленим. Мова саме про того адвоката, якому прокурор оголошував відвід в суді першої інстанції при обранні запобіжного заходу підозрюваному. Оскільки адвокат є обвинуваченим у справі “Краяну”. Однак Антикорсуд дозволив старому фігуранту справи захищати нового.
“Вважаю, що неможливо продовжувати засідання, оскільки причини нeявки належним чином нe з’ясовані. Проведення засідання може бути підставою для скарг на дії суду з боку адвоката”, – висловився прокурор САП Валентин Мусіяка.
Водночас ні підозрюваний, ні інші його троє захисників не були проти проведення засідання. За словами Коломійця, адвокат Кравченко не з’явився, бо мав одночасно суд в Одесі.

“Він написав заяву, аби зробили зв’язок з ним у режимі відеоконференції. Я приносив її особисто до суду. Але подзвонив секретар сьогодні близько 10-ї ранку і сказав, що відмовили”, – сказав підозрюваний.
Утім, судді пристали на позицію прокурора і перенесли засідання на 14 годину 18 лютого.
Разом з тим, журналіст стала свідком проведення процесуальної дії у коридорі АВАКСУ, неочікуваної ні для підозрюваного, ні для його адвокатів. Коломійцю вручили повістку про виклик в НАБУ на 10 лютого. У стінах бюро на нього чекає клопотання про зміну запобіжного заходу – тримання під вартою. Оскільки в належні терміни не внесли 420 тисяч гривень застави, повідомляють в прокуратурі.

“Станом на 11:30 суд офіційно відповів, що застава не внесена. Оскільки застава виявилась недієвим запобіжником, будемо звертатись до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу на більш суворий”, – сказав прокурор Мусіяка.
Натомість адвокат підозрюваного Михайло Коротюк наполягає: згідно з ухвалою слідчого судді Антикорсуду, заставу можна було внести і пізніше 5 днів з моменту обрання запобіжного заходу, якщо на момент її внесення не приймуть рішення про зміну запобіжного заходу. А сам Коломієць вважає, що дії детективів та прокурорів – тиск на нього з боку антикорупційних відомств.

“Мої адвокати були нe проти провeдeння судового засідання, алe прокурор проти. Антикорупційний суд сьогодні міг взагалі скасувати дію будь-якого запобіжного заходу, тоді заставу можна було б не вносити. Цe була хитрість прокурора, аби вручити мeні повістку про виклик. Цe чeрговий тиск”, – переконаний підозрюваний.
Через годину після вручення повістки Анатолій Коломієць зв’язався з журналістом і надіслав документ про сплату застави в день проведення засідання, 7 лютого. Щоправда, він не зміг назвати точний час внесення застави, проте переконує, що це було зроблено до суду. Утім, прокурор припускає, що заставу внесли після отримання повістки, аби уникнути потрапляння під варту.

Катерина Петренко. Фото автора