На думку адвоката Сергія Іваніва, такий висновок випливає з документа, оприлюдненого на засіданні 26 листопада у справі Михайла Чеботаря, якого обвинувачують у вбивстві 8-річної дівчинки в селі Лощинівка Одеської області 27 серпня 2016 р.

Голова колегії Віктор Іванов оголосив висновок повторної судово-медичної експертизи, яку було призначено Приморським судом рік тому за клопотанням адвоката захисту Сергія Іваніва. Нова експертиза мала чітко визначити час смерті жертви вбивства – 8-річної Ангеліни М.

Висновок експертизи, яку провела група експертів Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи й підписав керівник бюро Григорій Кривда, вказує: з моменту настання смерті дівчинки до моменту дослідження трупних явищ 27.08.2016 р., 09.25 ранку пройшов проміжок біля 8 до 10 годин. Тобто злочин стався між 23.25 та 01.25. А на цей час в обвинуваченого є тверде алібі: він був у великої компанії людей, з якими відзначав день народження сусідки. І всі вони, допитані як свідки, алібі підтвердили.

Цей висновок збігається із висновком експерта Ізмаїльської філії Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи Олега Галєва, який він зробив одразу після злочину. Він написав, що дівчинка померла не пізніше 01.25. Але під час двох допитів в суді Галєв дав суперечливі покази, що, на думку захисника, викликає обґрунтовані сумніви в правильності проведеної ним експертизи. Тому і було заявлене клопотання про повторну експертизу.

Сьогоднішня подія ставить в скрутне становище Одеську обласну прокуратуру, яка підтримує обвинувачення Михайла Чеботаря. Адже за версією обвинувачення, Чеботар скоїв злочин 27 серпня в період часу між 02.30 та 03.00. Але в цей час, відповідно до висновків обох експертиз, жертва вже була мертва. Інші обставини, зазначені в обвинувальному акті, також досі не доведені.  Проте Чеботар вже 4,5 років сидить в СІЗО і перехворів там на туберкульоз.

Невинність Чеботаря підтверджується також експертизою Миколаївського державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, яка не виявила його ДНК у вмісті піднігтьових зрізів з правої руки жертви (з лівої руки чомусь слідчі зрізів експертам не надали).

Намагаючись якнайшвидше розкрити резонансний злочин, слідчі слідчого управління ГУНП в Одеській області не досліджували інших версій, зокрема, про ймовірну причетність до вбивства вітчима дівчинки Олександра Матяша.

Нагадаю, в ніч з 26 на 27.08.2016 р. в селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області було вбито 8-річну  Ангеліну М. Її тіло було знайдено близько 07 години ранку 27 серпня на пустирі позаду покинутого будинку, сусіднього з будинком, де вона жила з мамою, вітчимом та молодшим братиком. В будинку вітчима Олександра Матяша під час обшуку було знайдено кепку. Собака-шукач взяла по кепці слід і привела поліційних до будинку Михайла Чеботаря, сусіда й друга Матяша. В ході обшуку було вилучено, зокрема, одяг підозрюваного та викрутку, якою могли вбити дівчинку. Після обшуку Михайла забрали в сільраду, де, за словами адвоката Андрія Лещенка, з Чеботаря “вибивали” зізнання у вбивстві.

Звістка про те, що у злочині підозрюють місцевого жителя ромського походження 21-річного Михайла Чеботаря, спровокувала масові заворушення. Розлючений натовп громил житло, нищив майно жителів села – ромів. На щастя, люди не постраждали, бо всі ромські родини встигли напередодні погромів втекти. Вигнанці були змушені шукати житло в інших селах регіону та в Ізмаїлі, ніхто з них в Лощинівку не повернувся.

Справу розслідувало слідче управління ГУНП України в Одеської області під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури. Слідство у справі Михайла Чеботаря було завершено в кінці грудня 2016 р., обвинувальний акт досі слухається в Приморському суді м. Одеса. Обвинувачений з 27 серпня 2016 р. перебуває за ґратами. За такий великий проміжок часу – понад чотири роки – ніхто так і не поніс покарання за трагічні події в Лощинівці.

Тетяна Герасимова