Як повідомив сайт Національного антикорупційного бюро України, завершено розслідування стосовно ще трьох учасників схеми заволодіння 92 млн грн місцевого бюджету Одеси під час придбання будівель ВАТ «ХК «Краян». 6 квітня 2021 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до суду. Дії цих осіб кваліфіковано за ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України.

Йдеться про:

  • фізичну особу, яка здійснювала фактичний контроль схеми з участю продавця будівлі ТОВ «Девелопмент Еліт»;
  • двох фізичних осіб, які координували взаємодією учасників схеми.

Ще одна фізична особа (представниця групи, яка має вплив на низку посадовців Одеської міської ради) перебуває у розшуку. Стосовно цієї особи матеріали виділили в окреме провадження, здійснюється спецрозслідування.

Про цих осіб наш сайт вже інформував читачів. Перший –  экс-нардeп Олeксандр Дубовий, за версією слідства, – головний організатор схеми з придбання адмінбудівлі “Краяну” за 185 млн грн. Саме в столичному офісі Дубового при обшуку детективи НАБУ знайшли понад 250 документів, що стосуються господарської діяльності ХК «Краян». На думку прокуратури, ці документи підтверджують, що Дубовий керував і штучним банкрутством прославленого кранобудівного підприємства, і перепродажем його активів, у тому числі адмінбудівлі. Коли почалося розслідування, разом з партнерами він обговорював, як зняти арешт з 185 млн. грн., як припинити розслідування НАБУ, а також манупуліровал судовою системою. В офісі на Мічуріна був вилучений його телефон, дані з картки пам’яті: моніторинг телефонних дзвінків, листування були оголошені на засіданні 29 січня 2019 р. в Малиновському суді.

Александр Дубовой в зале Высшего антикоррупционного суда. Фото Катерины Петренко

Серед обвинувачених також ексдепутат Кілійської райради Одещини Анатолій Коломієць – пособник між організаторами та виконавцями у корупційній афері щодо придбання адмінбуддівлі заводу; екс-Олег Бабенкоат Одеської обласної ради і брат Дубового Олег Бабенко, якого звинувачують в організації та координації співучасників корупційної афери.

Анатолий Коломиец. Фото Катерины Петренко
Олег Бабенко. Фото Катерины Петренко

Особа, що перебуває в розшуку, – Олена Попова, помічниця Одеського міського голови Труханова, коли той був нардепом. За версією слідства, на час скоєння злочину вона була пособницею, представницею групи осіб, які мали вплив на низку посадовців Одеської міської ради. Цікаво, що за день до дебатів в Малиновському суді у червні 2019-го прокурори долучили важливі матеріали справи про так звану “чорну бухгалтерію” Одеської міськради, що були отримані під час обшуку в Попової. Сторона обвинувачення клопотала допитати помічницю Труханова та поновити судове слідство, проте одеські судді відмовили і перейшли до дебатів.
Таким чином, констатує НАБУ, загальна кількість осіб, яких притягують до кримінальної відповідальності у справі заводу «Краян» зросла до 11 осіб. Це також одеський міський голова Геннадій Труханов, його заступник Павло Вугельман, голова постійної комісії Одеської міськради з комунальної власності Василь Шкрябай, директор муніципального департаменту комунальної власності Олексій Спектор, його заступник Володимир Радіонов, директор ТОВ «Девелопмент еліт» (продавець адмінбудівлі) Петро Загодиренко , директор ТОВ «Valton Group» Ігор Кравченко і директор підприємства «Брокбізнесконсалт» Галина Богданова (оцінювач). Обвинувальний акт щодо цих осіб було розглянуто Малиновським судом м. Одеса, але 09.07.2019 судова колегія виправдала обвинувачених.  11.02.2021 Апеляційна палата ВАКС вирок скасувала і відправила справу на новий розгляд. Підготовче засідання мало відбутися в Вищому антикорупційному суді України 31 березня, але засідання провести не змогли через відсутність двох обвинувачених і трьох адвокатів захисту. Наступне заплановане на 14 квітня о 14.00.