В останній день березня в Вищому антикорупційному суді України мало відбутися підготовче засідання по одному з найбільш резонансних справ Національного антикорупційного бюро – справи щодо придбання Одеською міськрадою адміністративної будівлі збанкрутілого заводу “Краян” за 92 млн. грн. Одеського міського голову Геннадія Труханова, його заступника Павла Вугельмана, ексдепутата й голову постійної комісії Одеської міськради з комунальної власності Василя Шкрябая, ексдиректора муніципального департаменту комунальної власності Олексія Спектора та його заступника Володимира Радіонова, директора ТОВ «Девелопмент еліт» (продавець адмінбудівлі) Петра Загодиренко, директора ТОВ «Valton Group» Ігора Кравченко і директора підприємства «Брокбізнесконсалт» Галину Богданову (оцінювач) обвинувачують у заволодінні 92 мільйонами гривень з міської казни шляхом придбання будівлі заводу за завідомо завищеною вартістю.

За ухвалою суду засідання проходило в режимі відеоконференції: судді Олег Ткаченко (головуючий), Віталій Дубас та Олег Коліуш, прокурор САП Максим Кравченко, адвокати захисту знаходилися в будівлі суду в Києві, обвинувачені – в Одесі, в одному із залів Приморського районного суду. Попередній етап слухань буде і далі відбуватися в такому режимі.

Але це засідання провести не змогли через відсутність двох обвинувачених і трьох адвокатів захисту. Обвинувачений Павло Вугельман знаходиться у відпустці до 4 квітня, а ще один фігурант справи – Ігор Кравченко – захворів. Захисник Костянтин Дорошенко прислав до суду заяву з проханням відкласти судове засідання тому, що він знаходитиметься на цей час в апеляційному суді.

Причина, по якій були відсутні захисники Михайло Коротюк і Сергій Лисенко, невідома, вони про неї суду не повідомили. Зате надіслали клопотання з проханням бути присутнім на судовому процесі віртуально, не виходячи зі своїх офісів в Києві (Коротюк) і Ірпені Київської області (Лисенко), за допомогою системи відеоконференц-прийому “EasyCon”. Прокурор САП Максим Кравченко заперечував проти задоволення цих клопотань і наполягав, щоб суд з’ясував причину відсутності обох адвокатів.

Суд постановив перенести засідання, на якому будуть також вирішені й інші питання – щодо поважності причин, за якими були відсутні Коротюк та Лисенко й щодо їхнього бажання працювати віртуально.