Справу щодо придбання Одеською міськрадою адміністративної будівлі збанкрутілого заводу “Краян” не змогли почати слухати в Вищому антикорупційному суді вже вдруге за тієї ж причини – неявки адвокатів захисту. Адвокати Михайло Коротюк (захищає директора ТОВ «Девелопмент Еліт» Петра Загодіренка) та Сергій Лисенко (захисник адвоката та обвинуваченого Ігоря Кравченка) знов не з’явились на засідання і знов клопотали про надання їм можливості працювати не виходячи зі своїх офісів в м. Київ і м. Бровари за допомогою системи відеоконференц-прийому “EasyCon”.

Суд відмовив, тому що, як пояснив голова колегії Олег Ткаченко, зазначене програмне забезпечення можливо використовувати тільки в господарських, цивільних та адміністративних справах, що встановлено відповідним наказом Державної судової адміністрації. Але ж це не стосується кримінальних проваджень.

Суд також не задовольнив клопотання прокурора Валентина Мусіяки про залучення для Загодіренка та Кравченка адвокатів з Центру безоплатної правової допомоги згідно ст. 53 КПК України. На думку колегії, обидва обвинувачених мають адвокатів. Суд дал підсудним термін до наступного засідання вирішити питання з явкою захисників.

Наступне засідання відбудеться 20 травня о 08.00.

Нагадаю, одеського міського голову Геннадія Труханова, його заступника Павла Вугельмана, ексдепутата й голову постійної комісії Одеської міськради з комунальної власності Василя Шкрябая, ексдиректора муніципального департаменту комунальної власності Олексія Спектора та його заступника Володимира Радіонова, директора ТОВ «Девелопмент еліт» (продавець адмінбудівлі) Петра Загодиренко, директора ТОВ «Valton Group» Ігора Кравченко і директора підприємства «Брокбізнесконсалт» Галину Богданову (оцінювач) обвинувачують у заволодінні 92 мільйонами гривень з міської казни шляхом придбання будівлі заводу за завідомо завищеною вартістю.

За ухвалою суду попередній етап слухань проходить в режимі відеоконференції: судді Олег Ткаченко (головуючий), Віталій Дубас та Олег Коліуш, прокурори САП Максим, адвокати захисту знаходяться в будівлі ВАКС в Києві, обвинувачені – в Одесі, в одному із залів Приморського районного суду.

Тетяна Герасимова.