14 квітня 2022 року Малиновський районний суд у складі колегії Кузьменко, Передерка, Іщенка винесли вирок винесли вирок по справі вбивства відомого українського спортсмена Сергія Лащенка. Процес тягнувся з травня 2017 року.

Засудженим по справі є громадянин Азербайджану Бабек Гасанов, який впритул розстріляв Сергія Лащенко в Одеській міській лікарні №1 8 квітня 2015 року. Після вбивства Гасанов втік до анексованого Криму, а потім до рф, де його затримали правоохоронці в жовтні 2015-го.

Бабек Гасанов

Процедура екстрадиції затягнулась до лютого 2017 року. А у травні розпочався судовий процес. Гасанов поводив себе вкрай агресивно, погрожував журналістам, потерпілій вдові Сергія Лащенка, а також всім перекладачам, що приходили на засідання на його вимогу – начебто обвинувачений не розумів ані російську, ані українську мову.

В ході судового процесу змінилось декілька перекладачів, всі вони відмовлялись брати участь у засіданнях начебто через погрози Гасанова. Вочевидь, така тактика поведінки була вигідна обвинуваченому у вбивстві через те, що він перебував у СІЗО день за два. Тож таким чином затягував процес. А судді при цьому жодним чином не допомагали в пошуку перекладача – всіх спеціалістів шукала потерпіла сторона.

Нагадаємо, на стадії досудового розслідування й декілька засідань у суді Гасанов усе розумів і перекладача не просив.

Восени 2021 року Гасанов заявив, що вивчив уже мову, тому перекладача не потребує. У пришвидшеному темпі судді почали розглядати справу, відмовивши потерпілій у допиті заявленого свідка.

Варто зазначити, що судді змінили кваліфікацію статті про вбивство Лащенка, відкинувши ч.2 ст. 115 КК України, тобто вбивство, вчинене способом небезпечним для життя багатьох осіб, вчинене за попередньою змовою групою осіб. На думку колегії суддів Малиновського районного суду, вбивство в лікарні, де перебував медичний персонал і інші пацієнти, не несе їм загрози. Крім того, судді вирішили, що змови групи осіб також не було, хоча з показів свідків відомо, що Гасанов увірвався на територію лікарні, де був Сергій Лащенко, не один.

Вочевидь, перекваліфікація цієї статті, на чому, до речі, наголошувала і сторона захисту, дала змогу винести більш м’який вирок Бабеку Гасанову.

Крім того, на дебатах прокурорка по цій справі Світлана Кологрьова з якоїсь незрозумілої причини запросила для Гасанова не довічне ув’язнення, що передбачала стаття обвинувачення, а всього 15 років.

Прокурор Світлана Кологрьова

В результаті судді призначили Гасанову за вбивство спортсмена 14 років позбавлення волі, зарахувавши перебування в СІЗО з жовтня 2015 року, тобто з моменту затримання в росії. Таким чином, станом на квітень 2022 року, відсидівши в СІЗО всього 6,5 років, Гасанов уже через декілька місяців вийде на волю.

Наразі невідомо, чи подана по цій справі апеляція.