Відбулось чергове засідання по розгляду справи стосовно вбивства відомого українського боксера Сергія Лащенка. Потерпіла сторона заявила клопотання про допит важливого свідка, який був очевидцем подій, як на Дерибасівський, де відбулась бійка, так і в лікарні, де обвинувачений Бабек Гасанов розстріляв спортсмена.

На минулому засіданні судді задовольнили клопотання щодо допиту цього свідка. Однак потерпіла не встигла йому передати повістку, тож її адвокатка просила надати ще час. Судді в задоволенні цього клопотання відмовили. Справа в тому, що свідок наразі перебуває за кордоном на роботі, про це суду надали підтверджуючі докази. Потерпіла просила або дозволити допитати свідка через відеоконференцію, або надати повістку й час, щоб перекласти її на англійську мову, завірити й направити до фірми, де працює свідок. Судді цього не дозволили.

Наразі вони призначили вже дати двох останніх засідань, на яких відбудуться дебати і проголошення останнього слова. Після чого судді винесуть вирок.

Адвокатка потерпілої Юлія Гаврилюк заперечувала щодо переходу до дебатів, бо, на її думку, допит такого важливого свідка зміг би допомогти у з’ясуванні обставин справи. Тим не менш, колегія суддів на ці заперечення не зважила.

Зокрема суддя Дмитро Передерко поводив себе досить зухвало, постійно перебивав потерпілу та її адвокатку.

Також у ході засідання судді продовжили Гасанову, який, нагадаємо, визнав свою провину, зізнавшись, що вбив Сергія Лащенка в Єврейській лікарні, запобіжний захід. Однак його продовжили не на 60 діб, а лише на 45. Зазначимо, він заперечує кваліфікацію справи, як вбивство, небезпечним для життя багатьох способом. Хоча вбив спортсмена в публічному місці, де разом з ними перебували ще декілька осіб.

Вочевидь, судді готуються відпустити вбивцю українського спортсмена прямо в залі суду, адже, нагадаємо, він сидить за ґратами, за, так званим законом Савченко, день за два. Отже вже начебто відсидів більше 12 років. Хоча насправді його арешт продовжується лише трохи більше шести років.

Нагадаємо, Гасанов вбив Сергія Лащенка 8 квітня 2015 року. Відразу втік з України. Його затримали через півроку в РФ і у 2017-му екстрадували до Одеси. Багато років він затягував процес, заявляючи, що начебто не розуміє ані російську мову, ані українську, тож потребує перекладача. Гасанов є громадянином Азербайджану. Водночас всі перекладачі, які брали участь у процесі, відмовлялись через одне або декілька засідань працювати в суді. Судді на це не зважали і, де-факто, роками підігравали вбивці.

Олена Чернишова