Таку ухвалу колегія Приморського суду винесла 10 вересня на засіданні у справі про вбивство 8-річної дівчинки в с. Лощинівка 27 серпня 2016 р. Про це клопотали адвокати обвинуваченого Михайла Чеботаря.

Свідки – дві сестри, мешканки села, які пізно вночі 27 серпня 2016 р. виходили з бару “Фортуна” і недалеко від місця, де потім вранці було виявлено тіло жертви, чули крики якоїсь дівчини. Одна з сестер розповіла про це поліцейським під час досудового розслідування. Крики вони чули в той час, коли обвинувачений Михаїл Чеботар знаходився у великій компанії людей і не міг вчинити злочин. Адвокати вважають обов’язковим допит цих жинок, тому що їхні свідчення можуть зміцнити алібі обвинувачуваного. Але, на жаль, самим захисникам не вдалося доставити сестер до суду, бо вони не проживають за місцем реєстрації в с. Лощинівка. Адвокат Андрій Лещенко одного разу додзвонився до них по мобільному телефону, але потім свідки перестали відповідати на телефонні дзвінки.

Прокурор Світлана Кологрева заперечувала проти задоволення клопотання з формальних підстав: мовляв, немає доказів того, що жінок вже викликали до суду.

Ухвала суду буде направлена до Ізмаїльського райвідділку поліції для забезпечення явки свідків до суду.

Також на засіданні головуючий по справі суддя Віктор Іванов повідомив учасників процесу, що поки ще до суду не надходили висновки повторної судово-медичної експертизи щодо визначення з часом смерти дитини. Повторну експертизу призначив суд за клопотанням адвоката Сергія Іваніва.

Нагадаю, що злочин (згвалтування і вбивство 8-річної Ангеліни М.) був скоєно в ніч з 26 на 27 серпня 2016 р. Рано-вранці 27 серпня за підозрою в скоєнні злочину був затриманий житель Лощинівці Михайло Чеботар, 21-річний громадянин України ромського походження. Цей факт спровокував інший злочин – погроми будинків ромів, що жили в Лощинівці, і вигнання їх з села.

З листопада 2017 р. справа слухається колегією суддів Приморського суду м.Одеси. Вже було допитано мать дивчинки, трьох експертів, всіх свідків обвинувачення та декількох свідків сторони захисту.

Тетяна Герасимова.