Фото kremlin.ru

Про це пише zik.ua. Слідство встановило, що радник президента РФ Сергій Глазьєв міг фінансувати сепаратистів в Одесі та інших регіонах України через асоціації «Постачальники митного союзу». Про це йдеться в постанові Печерського районного суду Києва, опублікованому в Єдиному реєстрі судових рішень.

«У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_3 (уродженець Запоріжжя (Україна), громадянин Російської Федерації, який обіймає посаду радника президента РФ Сергій Глазьєв) і ОСОБА_4 через Асоціації «Постачальники Митного союзу» могли фінансувати дії невстановлених осіб з метою вчинення масових заворушень на території різних областей України, зазіхання на її територіальну цілісність і вчинення терористичних актів», – йдеться в постанові.

Також суд дав дозвіл на вилучення документів, які стосуються рахунків Постачальників митного союзу» в банку «Індустріалбанк».

«ОСОБА_3 підозрюється в тому, що в період часу з 27.02.2014 по 06.03.2014 на виконання заздалегідь розробленого плану, діючи за попередньою змовою з іншими особами та представниками влади Російської Федерації, він шляхом надання вказівок і розпоряджень з допомогою телефонного зв’язку з метою посягання на територіальну цілісність України організовував масові заворушення на території міста Одеса, а також захоплення будівлі Одеської обласної ради», – наголошується в документі.

Крім того, в суді додали, що Глазьєв 22 серпня 2016 року був оголошений у розшук і 23 серпня 2016 року слідчим суддею Печерського районного суду Києва було надано дозвіл на його затримання «для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою».

Нагадаємо, 22 серпня 2016 року Генеральна прокуратура України оприлюднила записи телефонних розмов радника президента РФ Сергія Глазьєва з підготовки так званого «референдуму» у Криму і масових заворушень у Донецьку, Одесі та Харкові. Зокрема говорилося, що він обговорював з директором Інституту країн СНД Костянтином Затуліним фінансування акцій захоплення держустанов в українських містах. Також ГПУ 8 серпня 2016 року повідомила про підозру у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України 18 осіб з числа представників влади і керівництва Збройних сил РФ.

23 серпня Затулін підтвердив факт таких телефонних переговорів з Глазьєвим: «Ми з Сергієм Глазьєвим і деякими іншими людьми заснували в той час фонд «Ми всі – «Беркут», щоб допомогти людям, які боролися з переворотом і проти перевороту в Україні. Я зовсім цього не соромлюся і не збираюся з цього приводу ні перед ким виправдовуватися. Мова йшла про підтримку людей, які виступають проти перевороту, це так».

3 жовтня 2016 року Печерський районний суд Києва дав дозвіл Головній військовій прокуратурі України на здійснення спеціального розслідування щодо радника президента РФ Сергія Глазьєва.