Злочини періоду Революції Гідності та події в Одесі 2 травня 2014 року мають бути розслідувані ефективно і без зволікань. На цьому наголосила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, представляючи нову доповідь ООН щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Фото – Цензор.нет

“Що стосується випадків Майдану. Ми вітаємо завершення досудового розслідування і що стосується вбивства та спроб вбивства протестувальників на Кріпосному валу. Однак ми помічаємо, що звинувачені в цьому випадку, а також інші звинувачені втекли від правосуддя. Розслідування, пов’язані з інцидентом в Одесі, були сильно затримані, суд над 20 федералістами розпочався вже втретє і був перенесений до нового суду вчетверте. Ми закликаємо владу забезпечити ефективні розслідування, які проводяться без затримки, і щоб розслідування дотримувалися міжнародних стандартів прав людини”, – заявила Фрейзер.

Доповідь охоплює період із 16 лютого по 15 травня 2017 року та містить результати спостережень і рекомендації щодо ситуації з правами людини в Україні. Особлива увага в документі приділяється східним областям та Криму.

Попередня доповідь УВКПЛ з прав людини в Україні була опублікована в березні цього року.