Засідання по «справі Краяну» в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду України 10 вересня скасували через неявку адвокатів і обвинувачених. Суддівська колегія під головуванням судді Віктора Панкулича мала продовжити розгляд апеляційної скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виправдувальний вирок Малиновського суду від 9 липня 2019 р. Тоді, як відомо, суд визнав Генадія Труханова, Павла Вугельмана, Василя Шкрябая, Володимира Радіонова, Олексія Спектора, Ігоря Кравченка, Галину Богданову, Петра Загодіренка невинуватими у вчиненні інкримінованих ним кримінальних правопорушеннь у зв’язку з недоведеністю.

На засідання не з’явились адвокати Сергій Лисенко, Олександр Лисак та Дмитро Щербань. Обвинувачена Галина Богданова неявку обумовила тим, що знаходиться на лікуванні, Павло Вугельман повідомив суд, що захворів на коронавірус.

Апеляційне провадження за скаргою САП в Вищому антикорупційному суді відкрили ще 18 жовтня 2019 року, проте перше засідання відбулося лише 10 лютого. З тих пір судовий процес рухається дуже повільно через те, що обвинувачені та їхні адвокати неодноразово намагалися затягнути розгляд скарги, в якій прокурори просять скасувати виправдувальний вирок і повернуть справу на новий розгляд. Однак все-таки вже вдалося заслухати прокурорів і деяких обвинувачених. Наприклад, на останньому засіданні в серпні заслухали адвокатів Костянтина Дорошенко, Олександра Лисака, обвинувачених Генадія Труханова та Павла Вугельмана.

Наступне засідання – 1 жовтня об 11.00. Трансляцію можна подивитись на ютуб-каналі Апеляційної палати ВАКС.

Тетяна Герасимова.