Про це повідомив голова колегії Віктор Іванов на засіданні, яке пройшло 11 березня. 

Судова колегія (зліва направо): Віктор Попревич, Віктор Іванов, Вадим Коваленко

Йдеться про мешканку села Лощинівка Валентину Казанжи. Вона і ії сестра Вероніка Добрева в ніч злочину виходили з бару “Фортуна” і неподалік від місця, де потім вранці було виявлено тіло жертви, чули крики якоїсь дівчини. Але ж саме в цей час обвинувачений Чеботарь знаходився в барі. Адвокати вважають обов’язковим допит сестер, тому що їхні свідчення можуть зміцнити алібі обвинувачуваного. Але, на жаль, самим захисникам не вдалося доставити до суду сестер, бо ті не проживають за місцем реєстрації в Лощинівці. Тому захисники неодноразово клопотали про примусовий привід жінок за допомогою Ізмаїльського райвідділку поліції. І суд клопотання задовольняв, але тільки за пів року вдалося знайти одну з сестер – вона теперь мешкає в Ізмаїлі. Казанжи може стати ключовим свідком в цієї резонансній справі, якщо допоможе суду більш точно визначити час загибелі дівчинки.

Валентину Казанжи було допитано на стадії досудового розслідування. Однак сторона обвинувачення чомусь не вважала за потрібне заслухати ії свідчення в суді. Більш того, прокурор Світлана Кологрьова заперечувала проти задоволення клопотань захисту щодо примусового приводу сестер з формальних підстав: мовляв, немає доказів того, що жінок вже викликали до суду.

Прокурор Світлана Кологрьова

Адвокати Михайла Чеботаря наполягають, що заявлений в обвинувальному акті час вчинення злочину нічим не обґрунтований і не підтверджений висновком експертизи, що на думку сторони захисту є безумовним свідченням відсутності обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення  обвинуваченим (який має алібі на підтверджений експертизою час смерті дівчинки).

Алібі Чеботаря також підтвердили кілька свідків, які бачили його в барі «Фортуна» в той час, коли, за висновками експертизи, настала смерть Ангеліни М.

Валентину Казанжи буде допитано на наступному засіданні в квітні за допомогою відеозв’язку із Ізмаїльським місьрайонним судом.

Тетяна Герасимова.