Про це вони заявили сьогодні на засіданні в Приморському суді м. Одеси, де розглядається обвинувальний акт стосовно Михайла Чеботаря. Йому інкримінують зґвалтування та вбивство 8-річної дівчинки в серпні 2016 р.
При розгляді питання про продовження запобіжного заходу обвинуваченому у вигляді тримання під вартою захисники Чеботаря наполягали, що заявлений в обвинувальному акті час вчинення злочину нічим не обґрунтований і не був підтверджений висновком експертизи, що на думку сторони захисту є безумовним свідченням відсутності обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення обвинуваченим (який має алібі на підтверджений експертизою час смерті дівчинки).
Адвокат Андрій Лещенко наголошував, що алібі Чеботаря також підтвердили кілька свідків, які бачили його в барі «Фортуна» в той час, коли, за висновками експертизи, настала смерть Ангеліни М. Чеботар знаходиться за ґратами вже 4,5 року, а якщо рахувати по “закону Савченко” – то 9 років. Тобто він фактично відбуває покарання за вбивство, при тому, що його вину в ньому не доведено.
Другий адвокат, Сергій Іванів, вважає, що з моменту, як прокуратура отримала висновки повторної експертизи, підозра Чеботарю в частині визначення часу смерті стала необґрунтованою. У прокуратури була можливість змінити підозру, але вона цього не зробила. І єдиною можливою реакцією суду на ці обставини може бути скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Але суд задовольнив клопотання прокурора Світлани Кологрьової та продовжив запобіжний захід, Чеботар буде знаходиться в СІЗО ще 60 діб.
Також суд задовольнив клопотання прокурора про виклик до суду і допит судово-медичного експерта Слюсаренко – голови комісії, що проводила повторну експертизу смерті потерпілої.
Адвокати просили долучити до матеріалів справи кілька письмових доказів, зокрема, відповідь на адвокатський запит ТОВ “Гучна справа”. Відповідь стосується ДНК вітчима дівчинки, яке було відібране у нього журналістами ТРК “Україна” при підготовці передачі “Гучна справа”, та порівняння цього ДНК-профілю з ДНК на деяких речових доказах. Попри заперечення прокурора, суд задовольнив клопотання захисту.
Тетяна Герасимова.