К. Лянчінскас – зліва. Фото – Алла Юрченко

11 квітня в Одесу з офіційним візитом прибула делегація консультативної місії ЄС (КМЄС) по реформуванню органів сектору громадської безпеки в Україні на чолі з Головою місії паном Кястутісом Лянчінскасом. Місія провела зустрічі з керівництвом обласної поліції та обласного управління СБУ, а також з представниками деяких громадських організацій, в тому числі – Центру правового моніторингу “Гідність”. На зустрічі з представниками громадських організацій члени місії розповіли про свої плани щодо діяльності в Одеській області і вислухали альтернативну думку про те, що відбувається з реформуванням поліції, прокуратури та інших органів сектору громадської безпеки в Одеській області. Так, члени місії повідомили, що поліція Одеської області майже готова до запуску груп швидкого реагування в сільській місцевості (т. зв. “Самбірський експеримент”). Як тільки в підрозділи поліціїї в районах області надійдуть автомобілі, які будуть закуплені на гроші, виділені з обласного бюджету, групи бистрого реагування відразу запрацюють.

Також члени місії повідомили, що, по узгодженню з керівництвом обласної поліції, місія в найближчий час почне ще один експеримент – на базі Подільського відділу поліції. Такий експеримент вже успішно реалізується на базі відділу поліції в м. Бориспіль. Він полягає в тому, що будуть об’єднані функції слідчих і оперативних співробітників, з’являться так звані детективи. Це,на думку членів КМЄС, спростить роботу поліції і підніме її ефективність. Взагалі члени місії надали дуже багато цікавої інформації про свої плани роботи в нашому регіоні.

Також члени місії поділились своїми враженнями від інциденту, який відбувся 11 квітня в приміщенні ГУНП в Одеській області. В той час, коли громадяни вели жваву дискусію з співробітниками поліції на першому поверсі будівлі ГУНП, члени місії перебували в управлінні поліції і спілкувалися з його керівництвом.

Автор – Владислав Сердюк.