Двоє професійних суддів та троє присяжних будуть розглядати в суді справу про трагедію на Одещині, що спровокувала погроми понад рік тому. Залучення присяжних дозволяє оновлений КПК. Про це розповіла Ольга Веснянка на Громадському радіо
Таке засідання має відбутися 19 жовтня 2017 року у Малиновському райсуді Одеси.
Рішення про залучення присяжних виніс суддя Малиновського районного суду Одеси Віктор Корой. Таке рішення є фактично маленькою перемогою захисту.
Адвокат підозрюваного, 21-річного ромського чоловіка Михайла Чеботаря Андрій Лещенко раніше порадився з Михайлом і запропонував це суддям.

Суддя В. Корой

Він сказав «Громадському радіо»: «Ми вирішили, для доцільності цієї справи і шоб встановити істину у суді, необхідний суд присяжних. На жаль, наша модель суду присяжних не така, як в країнах континентального права, як в Англії, у Сполучених Штатах Америки, де є 12 присяжних, які вирішують питання факту, тобто вирішують, чи винна особа. Наш суд присяжних є такою гібридною моделлю, саме продовженням суду народних «засідателів» по КПК. Наш суд присяжних складається з двох професійних суддів і трьох присяжних, які повністю мають всі права судді і можуть вирішувати ці питання». Адвокат нарікає також, що суд продовжує затримування під вартою хлопця до кінця жовтня.

Адвокат А. Лещенко та його підзахисний. Фото – Т. Герасимова

Затриманий за підозрою у вбивстві дівчинки Михайло Чеботар одразу заявляв про свою невинуватість і не підписав зізнання, не зважаючи на тиск працівників правоохоронних органів, які допитували. І на те, що і погромники у селі Лощинівка й ЗМІ його вже «призначили винним» з першого дня після трагедії.
Захисник Михайла каже, що переконався у непричетності хлопця до злочину, коли дивився матеріали справи напередодні передачі їх до суду минулого року. Там були дані про ДНК і кров іншої особи під нігтями загиблої. Як сказав головний редактор одеського видання «Избирком» Валерій Болган, інформація про це залишилась в області непоміченою, й навряд упереджене ставлення до справи у суспільстві зміниться:
«Більшість одеських ЗМІ просто не дали цю інформацію, тому нічого не зміниться. Й те, що в документах слідства є такі слова як «цигани», це підказує, що на жаль у суспільстві не готові до цих змін. Але це буде викликом для такого інституту, як суд присяжних», – сказав головний редактор видання в Одесі, яке понад рік уважно стежить за справою щодо трагедії у Лощинівці.
Нагадаємо, виповнився рік резонансній справі про вбивство дівчинки у селі Лощинівка на Одещині. За словами адвоката підозрюваного, суди бавляться у цю справу, як у «гарячу картоплю».
Керівниця Центру правового моніторингу «Гідність» Тетяна Герасимова звертає увагу, що  справу вирішили слухати у закритому режимі, хоч про це ніхто не прохав, навіть мати загиблої. За її словами, «такий цинізм цілком властивий багатьом одеським суддям, які подібними маніпуляціями позбуваються незручних резонансних справ».
Резонанс справи викликав «соціальний вибух» у Лощинівці, коли деякі з мешканців села почали трощити та нищити поселення місцевих ромів. Досі 7 ромських родин з Лощинівки із дітьми не мають житла, й більше року очікують від обласної влади виконання обіцянок таке житло надати.