Як повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, 11.02.2021 Апеляційна палата ВАКС задовольнила апеляційні скарги прокурорів САП щодо скасування вироку Малиновського районного суду міста Одеси, яким виправдано Одеського міського голову та інших осіб у так званій справі Одеського «Краяну». Крім того, своїм рішенням суд апеляційної інстанції скасував ухвалу про закриття провадження щодо юридичної особи.

Суд зважив на виявлені помилки, допущені під час прийняття рішення судом першої інстанції, на які вказував у апеляційній скарзі прокурор, та ухвалив задовольнити апеляційні вимоги прокурора в повному обсязі.

Ухвалою колегії суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду справу скеровано на новий розгляд до Вищого антикорупційного суду. Вказана ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та не підлягає оскарженню.

Перед тим, як судова колегія пішла в дорадчу кімнату, обвинувачені виступили в дебатах. Міський голова Одеси назвав своє звинувачення жахом і сюром, а дії прокурорів САП – політичним замовленням.

Нагадаємо, Одеський міський голова та інші особи обвинувачувались у заволодінні коштами бюджету у сумі понад 92 млн грн внаслідок реалізації схеми придбання у комунальну власність приміщення адмінкорпусу колишнього заводу «Краян» за вдвічі завищеною ціною.

Справа розглядалась в Малиновському районному суді міста Одеса з жовтня 2018 року.

04.07.2019 Малиновський районний суд міста Одеси оголосив виправдувальний вирок Одеському міському голові та іншим особам.

31.07.2019 року керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подано апеляційну скаргу на цей виправдувальний вирок.