Відбулось чергове засідання по справі вбивства відомого українського боксера Сергія Лащенка 8 квітня 2015 року. На засідання покази надала потерпіла, вдова Лащенка Марина.

Потерпіла присутня при вбивстві не була. Вона розповіла, що чоловік кудись поїхав ввечері напередодні вбивства. Вона тоді вже спала. А о четвертій ранку приїхав її родич – брат покійного Сергія – і повідомив, що того не стало. Деталі вона дізналась лише з матеріалів справи – була в дуже поганому емоційному стані після звістки про смерть чоловіка.  

Бабек Гасанов, який після вбивства втік за межі України, визнав, що вбив Сергія Лащенка. В ході засідання він сказав, що вбив випадково. Однак це розходиться з показами головного свідка – медичної сестри, на очах якої Гасанов розстріляв Лащенка, випустивши в нього всю обойму.

Також у ході засідання захисники потерпілої подали два клопотання про виклик у суд двох свідків – один з них був поранений на Дерибасівській, де стався конфлікти між Лащенком і Гасановим, а також був присутній у лікарні, коли спортсмена розстріляли.

Другий свідок – це водій таксі, який підвозив Гасанова з друзями до лікарні, щоб той вбив Сергія, і, згідно з матеріалами справи, його вдарили по голові.

Врешті-решт, колегія суддів задовольнила вказані клопотання, хоча суддя Дмитро Передерко в унісон з адвокатом Гасанова наголосив, що це затягування процесу. Однак чомусь раніше, коли Гасанов відмовлявся проводити засідання без перекладача, Передерко затягування процесу в цьому не вбачав.

Нагадаємо, Бабек Гасанов на одному з засідань заявив про необхідність залучення перекладача – начебто він, проживши все життя в Україні, не розуміє ані російську, ані українську мову. При цьому, на досудовому слідстві перекладач йому був не потрібний. Таким чином, він затягнув судовий розгляд на декілька років – суд перекладача не надавав, а тих, кого приводила потерпіла, через одне-два засідання відмовлялись брати участь у процесі начебто через залякування з боку Гасанова.

Він перебуває в СІЗО, за, так званим законом Савченко, день за два. Тож, таке затягування йому було вигідне. Зараз, коли Гасанов провів за ґратами фактично шість років, а де-юро 12, від послуг перекладача вбивця очікувано, відмовився.

Вочевидь, він якомога скоріше хоче закінчити процес, сподіваючись на покарання в вигляді позбавлення волі до 15 років, яке, за законом Савченко, він начебто відбув.

Але чому Сергій Передерко досить відкрито підтримує в цьому бажанні Гасанова?

Нагадаємо, Сергія Лащенка вбили на території лікарні, де йому надавали медичну допомогу. Вбивця Бабек Гасанов втік до РФ, звідти його екстрадували в Одесу у 2017 році. З травня 2017-го тягнеться судовий процес.