10 грудня на одному з провідних українських телеканалів UA: Перший відбулася прем’єра фільму «Одеська трагедія: кривавий слід «русской весни». Стрічку також демонстрували кілька телеканалів в Одесі. Фільм розповідає про те, як навесні 2014 року в «південній столиці України» провалилася спроба встановлення «Одеської народної республіки», подібної «народним республікам» на Донбасі. Результатом реалізації цього плану мало стати відокремлення півдня України разом із східними областями від решти держави.

Але щось пішло не так… Герої фільму – журналісти та громадські діячи – розповідають, чому вже після провалу спецоперації відбулися масові заворушення 2 травня, які призвели до загибелі великої кількості людей.

Чому все-таки не вдалося уникнути кровопролиття? Що стало спусковим гачком трагедії? Які причини пожежі в Будинку профспілок і загибелі 48 осіб? Чому бездіяли міліція і пожежна служба? Автори фільму відповідають на ці питання, спираючись на факти, виклавши їх у хронологічній послідовності. І це як раз той самий випадок, коли «факти говорять самі за себе».

Про драматичні події також розповідають їх учасники, які представляють обидві сторони конфлікту. При цьому автори фільму уникають політичних і юридичних оцінок і не шукають винних. Вони доносять до глядача одну з найстрашніших трагедій в новітній історії України, не нав’язуючи своїх висновків, без маніпуляцій і будь-якої пропаганди.

«Одеська трагедія» створена за матеріалами розслідування “Групи 2 травня” – громадської комісії, яку організували в Одесі в перші дні після травневих подій одеські журналісти та незалежні експерти для проведення журналістського розслідування.

Автор фільму – Елізавета Татарінова. Оператори – Віктор Левчук, Олексій Дідік.
Виробництво – TTB Studio

© ГО «Експертно-аналітичне агентство «Группа 2 травня»

Фільм створений за фінансової підтримки Open Society Foundations та Міжнародного фонду “Відродження”.

Фільм англійською мовою