Прокуратура Одеської області зобов’язала Портофранківський відділ поліції Одеси відкрити кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності, який стався на засіданні по справі заводу «Краян» в Приморському суді м. Одеса 17 березня 2020 р.

Витяг з ЄРДР про відкриття справи

Як ми повідомляли, журналіста Катерину Петренко та фотокореспондента “Української служби інформації” Наталю Довбиш примусили покинути відкрите судове засідання у резонансній справі одеського “Краяну” щодо міського голови Одеси Геннадия Труханова та його спільників. Засідання здійснювалось в режимі відеоконференції з Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Журналістів силою випровадили із засідання судовий розпорядник Сергій Іскров та керівник судової охорони. Розпорядник діяв за вказівкою обвинуваченого Ігоря Кравченка. Кравченко також примушував журналістів піти, посилаючись на рішення Ради суддів щодо карантинних обмежень, які на той час мали суто рекомендаційний характер. Натомість розпорядник проігнорував наявність редакційного посвідчення, посилання на ч. 3 ст. 11 Закону України “Про судоустрій та статус суддів”, а також інформацію про те, що колегія суддів Апеляційної палати Антикорсуду надала мені дозвіл транслювати подальші судові засідання без прив’язки до приміщення.

Того ж дня журналісти написали заяви в поліцію за фактом перешкоджання журналістській діяльності. Як і передбачалось, поліція проігнорувала заяву та не внесла до ЄРДР. Довелося оскаржувати дії поліції в тому ж Приморському суді. Проте розгляд скарги успішно відкладали.

Цікаво, що після інформаційного розголосу про цей злочин у пресі, Приморський суд на веб-порталі “Судова влада України” офіційно відхрестився щодо недопуску журналістів в судове засідання. Нібито засідання не відбувалось, а Приморський суд лише надав приміщення для відеозв’язку.
Разом з тим, учасник процесу, прокурор САП у цій справі Валентин Мусіяка у коментарі “Радіо Свободі” назвав дії розпорядника та судової охорони незаконними. Як він наголосив, судове засідання було відкритим, а журналістам можна бути на ньому присутніми без прив’язки до приміщення.

Однак 3 червня прокуратура Одеської області все ж таки знайшла в діях розпорядника та керівника судової охорони ознаки злочину і зобов’язала відкрити справу. Катерині Петренко було надано статус потерпілої. Ії, а також керівника судової охорони було допитано.

Петренко звернулась до слідчого з клопотанням, аби надали свої свідчення судовий розпорядник Сергій Іскров, обвинувачений Ігор Кравченко, фотокореспондент Наталія Довбиш, яка була присутньою і знімала події на відео, а також мер Одеси Геннадій Труханов, оскільки він – свідок правопорушення.

За матеріалами з відкритих джерел.