На судовому засіданні у справі колишніх керівників табору “Вікторія” Петроса Саркісяна і Тетяни Ланіної, яке пройшло 11 червня, долучили перші документи з кримінальної справи №12015160500011799. Цю справу було відкрито ще в 2015 р. за фактом складання посадовими особами ТОВ «Південь-Укрбуд» і ТОВ «Моноліт» завідомо неправдивих офіційних документів і за фактом, що службові особи ТОВ «Південь-Укрбуд», ПП «Моноліт», ТОВ «Стройсоцстандартрозвіток», вступивши в змову зі службовими особами управління капітального будівництва Одеської міської ради, при реконструкції табору «Вікторія» привласнили та розтратили бюджетні кошти – понад 46 мільйонів гривень.

Документи долучили на виконання ухвали суду від 27 травня, яка задовольнила клопотання прокурора про доступ до матеріалів цієї кримінальної справи.

Спочатку ці документи спробували отримати в поліції, в відділі поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області, яке  розслідує розкрадання коштів, але там навіть не відповіли на запит. Тоді прокурор 27 травня звернувся до суду з клопотанням надати йому доступ до матеріалів справи, які знаходяться в тому ж приміщенні обласної прокуратури, але у його колег, котрі підтримують публічне обвинувачення у кримінальному провадженні №12015160500011799. І суд це клопотання задовольнив.

Нагадаю, що документи долучають на прохання експертів Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені М.С.Бокаріуса, яким доручено виконання комплексної пожежно-технічної, будівельно-технічної та електротехнічної експертизи у кримінальному провадженні стосовно пожежі в таборі «Вікторія». Цю експертизу суд призначив 18.02.2020 за клопотанням адвоката потерпілих Миколи Стоянова. До отримання висновку експертів судовий розгляд справи про пожежу припинено.

На вирішення експертів поставлено багато запитань стосовно причини виникнення пожежі, відповідністі стану табору правилам пожежної безпеки, проєктування та будівництва дерев’яних будиночків. Зокрема, експерти мають з’ясувати, чи відповідають виконані в таборі будівельні роботи проєктний документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва, а якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності. Також їм необхідно дізнатися, чи наявне просочення захисними засобами дерев’яних конструкцій стін, стелі та оздоблення кімнат дерев’яних корпусів. І головне: чи існує причинно-наслідковий зв’язок між виявленими порушеннями (під час будівництва, реконструкції, експлуатації тощо) та виникненням пожежі, швидкістю розповсюдження та напрямку пожежі, а також настання смерті потерпілих – трьох неповнолітніх дівчаток.

Для проведення експертизи харківські експерти запросили надати їм документи, які стосуються проєктування та будівництва, а також приймання в експлуатацію котеджів. Щоб отримати та передати експертам ці матеріали, суд виніс кілька ухвал про проведення тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні різних державних установ: Управління капітального будівництва та виконкому Одеської міської ради, ДАБІ, інших установ.

Кримінальну справу №12015160500001179 від 10.12.2015 досі не розслідувано, на лаві підсудних знаходиться тільки Станіслав Чернишов, керівник фірми-прокладкі, через яку відмивались вкрадені на будівництві табору гроши.

Тетяна Герасимова.