Про це він заявив на засіданні 11 листопада в Приморському суді, де слухається його справа. Свою версію подій Луцюк виклав у відповідь на клопотання прокурора Андрія Ширяєва долучити до матеріалів справи протокол допиту співробітника міліції Валерія Чубатого, який чергував 2 травня по одеському обласному управлінню МВС. Під час допиту 28.04.2015 в рамках досудового розслідування Чубатий повідомив слідчому, що наказ про введення плану «Хвиля» зареєстрував в журналі спецоперацій за вказівкою П.С. Луцюка 2 травня після 20.00, тобто “заднім числом”. На жаль, прийти в суд Чубатий не зміг через те, що недавно переніс інфаркт. Показання Чубатого прокурор не вважає вирішальними в питанні введення / невведення в дію плану «Хвиля», тому просив суд не викликати свідка до суду, а долучити протокол до матеріалів справи та оголосити його в суді.
Однак сам Луцюк вважає свідка важливим через різницю в інформації, яка міститься в протоколі допиту, і в пояснювальній записці, яку написав Чубатий за рік до цього 3 травня 2014 року, тому категорично не згоден з клопотанням прокурора. За словами обвинуваченого, в пояснювальній записці Чубатий повідомив, що 2 травня написав в журналі спецоперацій про введення з 14.00 в зв’язку з масовими заворушеннями в Приморському районі м. Одеса плану «Хвиля». Про введення плану його нібито повідомив начальник Головного управління МВС України в Одеській області П.С. Луцюк мобільним телефоном чергової частини 050-335-00-02. Через 20 хвилин Чубатому нібито подзвонив перший заступник Луцюка Дмитро Фучеджі та запитав, чи ввів Луцюк план «Хвиля». Чубатий відповів Фучеджі, що Луцюк ввів в дію план «Хвиля» і план «Фортеця». Однак, як повідомив суду Луцюк, і журнал, і матеріали реєстратора звукозапису із записаним телефонним дзвінком знищені. Тому, на його думку, допит Чубатого в суді є принциповим. Обвинуваченого підтримав його адвокат Андрій Веселов. Адвокат потерпілих Іван Прилепський запропонував скористатися для допиту свідка онлайн сервіс відеозв’язку Easycon.
Проблема з допитом Чубатого була вирішена на наступному засіданні, 12 листопада. Після несподіваної заяви прокурора про те, що він відмовляється від допиту інших заявлених раніше свідків (деякі з них хворіють, деякі не можуть приїхати до Одеси через обмеження у зв’язку з пандемією), сторона захисту заявила клопотання про виклик на допит десяти свідків. У тому числі Валерія Чубатого, а також колишнього голови Одеської ОДА Володимира Немирівського, колишнього начальника Одеського міського відділу міліції Андрія Нетребського, колишнього начальника одеського УБОЗ Олега Кузьменка. Суд задовольнив клопотання. 23 листопада розпочнуться допити свідків сторони захисту.
Нагадаю, що колишнього начальника ГУ МВС України в Одеській області звинувачують в тому, що 2 травня 2014 року він навмисне не ввів в дію оперативний план «Хвиля», щоб припинити масові заворушення. Це призвело до загибелі 48 людей і поранення 200 залишених без допомоги людей (ч. 3 ст. 135, ч. 2 ст. 364 Кримінального Кодексу України). За версією слідства, він також сфальсифікував документи, заднім числом оформивши наказ про введення плану. Тому Петру Луцюку також інкримінують службове підроблення (ч. 1 ст. 366 ККУ).
З березня 2017 р. справу Луцюка слухає суддя Приморського суду Вадим Коваленко. Зараз за клопотанням обвинуваченого засідання проходять в режимі відеоконференції з Млинівським судом Рівненської області, з якого Луцюк бере участь в засіданнях.
Історію з планом «Хвиля» в перші ж дні після трагедії досліджувала громадська комісія «Группа 2 травня». Введення в дію оперативного плану «Хвиля» регламентовано Наказом МВС України № 1345 від 11.11.2003 р. «Про затвердження Інструкції щодо дій органів, підрозділів внутрішніх справ, з’єднань, військових частин внутрішніх військ, вищих навчальних закладів МВС України з ліквідації масових заворушень». Відповідно до вимог цього Наказу, рішення про застосування силових методів, передбачених законодавством України, приймає Міністр внутрішніх справ України і погоджує з Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем’єр-міністром України, Генеральним Прокурором України. Начальники ГУМВС, УМВС України узгоджують рішення з головами місцевих органів виконавчої влади, обласними прокурорами і Міністром внутрішніх справ України. Рішення про застосування силових дій оформляється наказом (розпорядженням).
У відповідь на інформаційний запит 17.06.2014 р начальник ГУ МВС України в Одеській області Іван Катеринчук відповів, що 02.05.2014 р наказ про введення в дію оперативного плану «Хвиля» в ГУ МВС України в Одеській обл. не реєструвався.
На інформаційний запит Міністру МВС України Арсену Авакову 07.08.2014 р. було отримано відповідь, що за обліками Управління режимно-секретного та документального забезпечення ГУ МВС України в Одеській області 02.05.2014 р. будь-якого документа з інформування про введення в дію оперативного плану «Хвиля» та погодження рішення щодо застосування силових методів, передбачених законодавством України, не зареєстровано.
Раніше в Приморському суді були допитані колишній прокурор Одеської області Ігор Боршуляк і колишній начальник Головного управління СБУ України в Одеській області Сергій Курош, з якими Луцюк був зобов’язаний погодити введення в дію плану «Хвиля». Обидва заперечували, що такий план з ними погоджували.
Тетяна Герасимова