Сьогодні в Одеському апеляційному суді розпочнеться розгляд скарги адвокатів Михайла Чеботаря, якого Приморський суд м. Одеси присудив до довічного ув’язнення за зґвалтування та вбивство 9-річної Ангеліни Моїсеєнко в с. Лощинівка 27.08.2016 року.

Адвокати Андрій Лещенко та Сергій Іванів заявляють про істотні порушення суддями Приморського суду вимог кримінального процесуального закону, недоведеність обвинувачення та неправильне тлумачення закону. Захисники просять скасувати вирок Приморського суду, а кримінальне провадження стосовно Михайла Чеботаря закрити.

Нагадаю: 1 лютого 2023 року колегія Приморського районного суду м. Одеси в складі Віктора Іванова (голова колегії), Віктора Попревича та Вадима Коваленка винесли вирок стосовно мешканця с. Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області Михайла Чеботаря. Його визнали винним у зґвалтуванні та вбивстві 9-річної Ангеліни Моїсеєнко 27 серпня 2016 року. Та призначили йому покарання: за ч. 4 ст. 152 Кримінального кодексу України (зґвалтування особи, яка не досягла чотирнадцяти років) – позбавлення волі на 15 років; за пп. 2, 9 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство малолітньої дитини з метою приховати інше кримінальне правопорушення) – довічне позбавлення волі. Остаточне покарання – довічне позбавлення волі без конфіскації майна.

Таким чином судді повністю задовольнили прохання Одеської обласної прокуратури, яка підтримувала обвинувачення в суді. До набрання вироком законної сили Чеботарь залишиться в Одеському СІЗО, де перебуває вже 6 років.

Обвинувачений свою вину не визнав ні на стадії досудового розслідування, ні в суді. Під час допиту він заявив, що Ангеліну вбив її вітчим, Олександр Матяш.

Тетяна Герасимова