7 березня 2018 року в Одесі відкрилося регіональне представництво Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС). Це вже третій підрозділ КМЄС, що розпочав свою роботу в регіонах із моменту заснування місії у 2014 р. Інші два представництва Місії працюють у Львові та Харкові з 2016 року. Головний офіс КМЄС розташований у Києві.

КМЄС є ключовою складовою відповіді Європейського Союзу на запит суспільства щодо системного реформування сектору цивільної безпеки. Відповідно до свого мандату, місія надає підтримку державним органам України в реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної допомоги. КМЄС співпрацює з відомствами системи Міністерства юстиції та Міністерства внутрішніх справ: Нацполіцією, Держприкордонслужбою, судами, а також з органами прокуратури та Службою безпеки України. Задля посилення ефективності загальної підтримки з боку ЄС, КМЄС також співпрацює з Представництвом ЄС в Україні та іншими проектами Європейського Союзу, як-от «Спеціальний механізм: підтримка реформ у сфері верховенства права в Україні» (PRAVO), Проект «Підтримка реформи поліції в Україні».

Завантажити (PDF, 266KB)

Церемонію відкриття представництва КМЄС в Одесі розпочав Кеннет Дін, командувач цивільними операціями місій спільної політики безпеки та оборони ЄС.
«Консультативна місія ЄС була створена для надання допомоги в процесі реформування. Із відкриттям третього регіонального представництва Місії та розширенням нашої підтримки для Одеси, ми засвідчуємо відданість цьому процесу», – наголосив Кеннет Дін.

У присутності ключових партнерів у регіоні, серед яких – голова одеської ОДА, Кеннет Дін додав: «Як і всі українці, одесити хочуть бачити своє майбутнє та майбутнє своїх дітей заможним та безпечним. Це означає майбутнє, де люди довіряють органам сектору цивільної безпеки, де панує верховенство права».

У короткостроковій перспективі в Одесі працюватимуть приблизно 20 представників КМЄС. У складі команди міжнародні та українські експерти.

Press and Public Information Office www.euam-ukraine.eu