Фото: sud.ua

11 лютого 2017 р. в Одесі екіпаж патрульної поліціїї затримав автомобіль, за кермом якого знаходився голова Одеського окружного адміністративного суду О.В.Глуханчук. Поряд з ним знаходився його товариш, власник автомобіля, член виконкому Одеської міської ради. Поліцейські встановили, що обидва чоловіки знаходились в стані алкогольного сп’яніння, і запропонували їм пройти тест на зміст алкоголю в організмі. Що було далі, дивіться на цьому відео:

Поліцейськи встановили, що за кермом автомобіля був суддя Глуханчук в станні алкогольного сп’яніння, що і зафіксували в протоколі. О.В.Глуханчук не заперечує, що був напідпитку, але заперечує, що був за кермом.

Так само, суддя Глуханчук заперечував, що в нього є нерухоме і рухоме майно, яке фактично йому належить і яке придбане не за чесно зароблені гроші. Сам факт затримання судді Глуханчука і його поведінка суперечать нормам морально-етичної поведінки судді, які записані в суддівській присязі, затвердженній ст. 57 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” в редакції 2016 р.

Через кілька днів виповнюється три роки “кровавій бані”, яка сталася в лютому 2014 р. під час масових протестів в столиці України – місті Києві. Тоді загинуло і постраждало багато людей. Після ціх подій і їх учасники, і інші люди вважали, що ці жерви були не марні і що ситуація в країні почне мінятись на краще, що прості люди не будуть почувати себе рабами корумпованих чиновників, олігархів і продажних політиків. Але не так сталося, як хотілося. За три роки після тих подій залишилось багато “царьків” і “князьків”, які вважають себе вищою расою і не хочуть жити по закону, а тільки “по понятіям”. Є серед таких людей ще багато співробітників правоохоронних органів і представників судівського корпусу.

Ця подія з з суддею О.Глуханчуком викликала великий резонанс в суспільстві, відео з ганебною поведінкою судді показали всі центральні і одеські регіональні телеканали. Поведінку судді  засудила Рада суддів України і численна кількість громадських організацій нашої країни.

Ми починаємо процедуру збирання підписів за відставку голови Одеського окружного адміністративного суду за порушення присяги судді, яке виразилось в керуванні автомобілем в стані алкогольного сп’яніння і ображанні співробітників виконавчого органа влади, патрульних поліцейських,  при виконанні їми службових обов’язків.

Автор – Владислав Сердюк