Голова апеляційного суду Одеської області Г.Колесніков  ініціював питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих суддів Київського та Малиновського районних судів м. Одеси за фактами недбалості, що потягла створення перешкод в доступі до правосуддя, відмови у доступі до правосуддя, допущення суддями поведінки, що порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях моралі, чесності, прояву неповаги до інших суддів, недотримання інших норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують спільну довіру до суду (щодо справи 2-го травня).

Йдеться про голову та суддів Київського суду С. Чванкіна, І. Борщова, В. Іванчука і суддів Малиновського суду В. Короя, А. Іщенко, С. Журіка.

“Незважаючи на те, що до подій зі спалаху насильства 2 травня 2014 року в Одесі та

зазначеного кримінального провадження прикута увага не лише громадянського суспільства в Україні, а й міжнародної спільноти, голова [Київського] суду не організував належні умови для забезпечення розгляду справи в суді, не здійснив заходи щодо своєчасного розподілу справи, не відкликав з відпустки суддю Тонконоженка М.М. та не скликав позачергові збори суддів для вирішення питання щодо можливості розгляду судом кримінальної справи за наявності 9 суддів, що входять до складу цивільної колегії”, – йдеться в скарзі. – “Більш того, з метою ухилення від розгляду Київським районним судом м.Одеси резонансної справи, голова суду Чванкін С.А. видав накази №33-від 22 травня 2017 року та № 34-в від 23 травня 2017 року, якими надав частини щорічної відпустки з 23 травня 2017 року (вівторка) суддям Борщову І.О. та Іванчуку В.М. Унеможлививши у такий спосіб розподіл справи в суді, голова суду 23 травня 2017 року повернув справу до апеляційного суду Одеської області, посилаючись на те, що в суді залишився лише один суддя відповідної спеціалізації.

Зазначеними діями голова суду та судді Борщов І.О. і Іванчук В.М., які подали заяви про
відпустку з 23 травня 2017 року, перешкодили 20 обвинуваченим, 5 з яких знаходяться під вартою з 2 травня 2014 року, у доступі до правосуддя в суді, визначеному апеляційним судом. Крім того, вони проявили неповагу до інших суддів іншого суду, які зобов’язані будуть здійснювати правосуддя за суддів Київського районного суду м.Одеси”.
Що стосується суддів В. Короя, А. Іщенко та С. Журіка, то вони, на думку Г. Колеснікова, “здійснюючи правосуддя, проявили недбалість, оскільки після скасування апеляційним судом ухвали про повернення обвинувального акта, не застосували у своїй діяльності норму ч.2 ст. 76 КПК України у травні 2015 року та не заявили собі самовідвід з огляду на помилкову позицію, викладену в ухвалі суду апеляційної інстанції віц 14 травня 2015 року щодо розгляду справи у тому ж складі суду. Внаслідок вказаної недбалості суддів першої інстанції справа, що розглядалася ними протягом двох років, має розглядатися іншими суддями зі стадії підготовчого провадження”.
Причому, про цю “недбалість”, допущену в травні 2015 р., стало відомо через два роки – після того, як 12.05.2017 р. адвокат О. Балашова подала клопотання про відвід колегії суддів під керівництвом В.Короя. Колегія 15.05 задовольнила цей відвід, що спричинило необхідність зміни підсудності “справи 2 травня”.
З проханням залучити зазначених суддів до дисциплінарної відповідальності голова апеляційного суду звертається до Вищої ради правосуддя.