5 років тому 48 людей загинули в Одесі в результаті масових заворушень, вбивств та пожежі. До нині, нікого не притягнуто до відповідальності за ці події. 2 травня 2019 р. Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер презентувала аналітичну довідку «Відповідальність за вбивства та насильницькі смерті 2 травня 2014 року в Одесі».

Довідка містить короткий огляд подій, які відбулися в Одесі 2 травня 2014 року. В результаті сутичок в центрі міста між групами, яких довідка називає «прихильниками єдності» та «прихильниками федералізму», 6 чоловіків з обох груп отримали смертельні вогнепальні поранення. Пізніше того ж дня, 42 людини (34 чоловіка, 7 жінок та один хлопець) загинули після того, як заворушення продовжилися вже на Куликовому полі, а в Будинку профспілок спалахнула пожежа.

Висновки, представлені в аналітичній довідці, ґрунтуються на спостереженнях, зроблених  безпосередньо під час подій 2 травня 2014 року, а також на інформації, яка була отримана під час візитів до місць тримання під вартою, спілкування зі свідками, жертвами та їхніми адвокатами, під час моніторингу судових процесів та в результаті аналізу судових рішень та зустрічей з представниками органів державної та регіональної влади.

Аналітична довідка надає детальний аналіз розслідувань та кримінальних переслідувань стосовно різних категорій правопорушників, які мали відношення до вбивства та насильницької смерті 48 людей 2 травня 2014 року в Одесі. Документ містить огляд сутичок та актів убивства у центрі міста, розглядає дії груп, між якими відбувалися сутички, що призвели до пожежі у Будинку профспілок, а також дії Державної служби з надзвичайних ситуацій. Крім того, довідка аналізує розслідування дій співробітників міліції під час обох епізодів.