Фото из газеты “ЮГ”

Справа “ломбарду МІАР” – це перевірка на міцність нашої правової системи. ОПГ, яке близько 20 років грабить одеситів, ніхто не може притягнути до відповідальності: ані прокурори, ані слідчі, ані судді. Більше трьох років обвинувальний висновок знаходиться в Малиновському суді, жодне з 50 засідань не відбулося – їх ігнорують по черзі обвинувачені та їхні адвокати. Причому, 15 підсудних забезпечено захисниками за рахунок держави.

Прийнятих судом заходів явно недостатньо, щоб судовий процес міг нарешті розпочатися. Рік тому прокуратура області звернулася до голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області Н. Рудницької з проханням залучити недисциплінованих адвокатів до відповідальності. Відповіді немає. На черговому засіданні 26 жовтня знову з невідомої причини був відсутній адвокат К. Слуцький. 

Така безкарність по відношенню до одного з найжорстокіших злочинних угруповань Одеси призводить до того, що члени ОЗУ продовжують скоювати злочини вже під час судових слухань у Малиновському суді, а потерпілі йдуть з життя, не дочекавшись правосуддя.

Такой стан розгляду кримінальної справи е неприпустимим, істотно порушує Конституцію України, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, КПК України щодо розумних строків судового розгляду та дотримання прав потерпілих по справі. Недотримання строків розгляду кримінальних справ порушує конституційне право на судовий захист, гарантоване статтею 55 Конституції України, і негативно впливає на ефективність правосуддя та на авторитет судової влади.

Керівники громадських організацій Одеси звернулися до голови Малиновського суду Л. Лічмана, прокурора Одеської області О. Жученко, голови Ради адвокатів Одеської області І. Бронза, директора Регіонального центру з надання безоплатрної вторинної правової допомогі в Одеській області С. Клішіної з вимогами:

  1. Негайно дати оцінку діям адвокатів, які пропускають засідання у справі “ломбарду МІАР” в Малиновському суді.
  2. Малиновським судом м. Одеси вжити усіх законних і необхідних заходів для того, щоб судовий процес у справі міг нарешті розпочатися.
  3. Не допустити, щоб члени ОЗУ “ломбард Міар” уникли кримінальної відповідальності.

Громадські організації м. Одеси беруть справу “ломбарду МІАР” під особливий контроль. Ми будемо інформувати про всі подальші спроби зриву судових засідань Вищу Раду правосуддя, Генерального прокурора України, Національну асоціацію адвокатів України.

Звернення підписали керівники Центру правового моніторингу “Гідність” Т. Герасимова, ГО Право на самозахист” В. Сердюк, ГО “Зелений лист” В. Балинський, ГО “Центр муніципальних ініціатив М. Попов, від Комітету национальної дії – Я. Тітаренко, ГО “Відкрите суспільство” І.Бичков, ГО “Каліна” – М Кузаконь, ГО “Антикорупційний офис” – О. Чорний, ГО “Цивільний фронт” – Ю. Швенць, Одеський оспередок ВО “Автомайдан” – В. Устименко.