Андрій Лещенко, адвокат Михайла Чеботаря, якого обвинувачують у вбивстві 9-річної дівчинки, повідомив про те, що в Європейському суді з прав людини зареєстровано скаргу його підзахисного. Мешканця с. Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області затримали вранці 27 серпня 2016 р. співробітники Ізмаїльського райвідділу поліції, які прибули на місце злочину, де було знайдено тіло вбитої дитини. Зараз обвинувальний акт стосовно Чеботаря розглядає Приморський суд м. Одеса.

Скарга стосується різних порушень прав Михайла Чеботаря. По-перше, це погані умови тримання під вартою в одеському СІЗО. За європейськими стандартами, площа камери не повинна бути менш як 4 кв. м на людину. Чеботар вже понад 5 років перебуває в камері, де на людину припадає від 2 до 2,5 кв. м. Також, коли він захворів на туберкульоз, адміністрація пенітенціарної установи не надала йому належної медичної допомоги.

В скарзі йдеться також про порушення прав Михайла Чеботаря при затриманні, коли співробітники поліції «вибивали» з нього покази (недавно ми повідомили про те, що ДБР почало нарешті розслідувати справу про тортури обвинуваченого). Понад 5 років чоловіка тримають під вартою, не маючи доказів його вини. Кожні два місяці прокурор подає до суду клопотання про продовження строків тримання під вартою, але не надає жодних доказів існування ризиків, що Чеботар може якось вплинути на свідків справи або сховатися від правосуддя. І Приморський суд погоджується з прокурором. Це також істотно порушує права Чеботаря.

Також, на думку Лещенко, в справі присутні ознаки дискримінації Чеботаря, який є ромом за походженням.

Адвокат сподівається, що його скаргу, викладену на 500 сторінках (з додатками), буде розглянуто судом найближчим часом, тому що вона є досить типовою для українського правосуддя.

Тетяна Герасимова.