Как мы сообщали, 13 апреля, активисты-“патриоты” совершили очередное правонарушение в Малиновском суде – облили зеленкой судью. От имени Центра правового мониторинга «Гідність» мы отправили запрос в Главное управление Нацполиции в Одесской области с просьбой разъяснить, действуют ли на территории Малиновского суда «Правила обеспечения охраны судов и пропуска лиц в помещения судов г.. Одессы», которые были утверждены заместителем начальника ГУНП в Одесской области 10.01.2017 г.
Пункт 2 этих Правил прямо предписывает: «при совершении лицами противоправных действий в отношении судей, работников аппарата судов, участников судебного процесса, работников, других органов и учреждений системы правосудия, полицейские обязаны безотлагательно принять меры, предусмотренные законом Украины «О Национальной полиции».

Если эти правила действуют, то почему полицейские не приняли меры?

Вот такой ответ мы получили от начальника управления превентивной деятельности ГУНП И.В.Ищенко:

“Інформуємо, що на сьогоднішній день вищезазначені Правила забезпечення охорони судів та пропуску осіб до приміщень суду є чинними та на підставі п.п. 1, 2, 3 розділу І даних правил працівники поліції несуть службу в приміщенні суду.

Згідно з розстановкою сил та засобів роти № 4 батальйону поліції особливого призначення ГУНП 13 квітня 2017 року в приміщенні Малиновського районного суду м. Одеси несли службу по охороні публічного порядку поліцейські роти № 4 БПОП ГУНП біля спеціально обладнаного пункту на вході приміщення суду.

Цього ж дня близько 16:00 год. до приміщення Малиновського районного суду м. Одеси прийшло біля 30 активістів громадських організацій. Відповідно до п. 1, п. 3 ст. 31 Закону України «Про Національну поліцію» працівниками поліції було перевірено наявність документів, які підтверджують особу, проведено поверхневу перевірку на наявність заборонених предметів, в результаті чого порушень не виявлено. Активісти пройшли до зали № 2 на судове засідання, яке проводив суддя Передерко Д.П. О 16:30 годині активісти покинули приміщення суду. Після чого, через 20 хвилин помічником судді Передерко Д.П. було повідомлено працівникам поліції про те, що під час судового засідання один із активістів облив суддю речовиною темно-зеленого кольору.

Після отримання вищевказаної інформації працівником БПОП ГУНП було повідомлено Хмельницьке ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУНП про дану подію, яку в подальшому зареєстровано до журналу Єдиного обліку Хмельницького відділення поліції за №№ 5981, 5982 від 13.04.2017.

За результатами попередньої перевірки відомості про дану подію слідчим Хмельницького ВП внесено до ЄРДР за № 12017161470000918 від 13.04.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 377 КК України. На теперішній час досудове розслідування триває”.

Статья 377 относится к разделу Уголовного кодекса Украины “Преступления против правосудия”. Часть 2 этой статьи гласит: “Умышленное причинение судье, народному заседателю либо присяжному или их близким родственникам побоев, легких или средней тяжести телесных повреждений в связи с их деятельностью, связанной с осуществлением правосудия, наказывается ограничением свободы на срок до пяти лет или лишением свободы на срок до шести лет”.

Мы будем следить за дальнейшей судьбой уголовного производства за № 12017161470000918 от 13.04.2017 г. Не сомневаемся, что полицейские наконец-то доведут дело до конца и привлекут к ответственности человека, который совершил это преступление против правосудия.

Но хочется обратить внимание на вторую часть ответа: “Також, слід зазначити, що з метою забезпечення публічної безпеки і порядку в судових установах та припинення проявів неповаги до суду під час проведення судових засідань по справам, які набули значний суспільний резонанс та на які прибуває велика кількість осіб, додаткові сили та засоби підрозділів Головного управління Національної поліції в Одеській області задіються на підставі відповідних ухвал суддів.

Працівники суду не зверталися до наряду поліції з потребою бути присутніми в залі судового засідання, ухвали суду про необхідність виділення працівників поліції для забезпечення публічної безпеки під час даного судового засідання до Головного управління не надходило”.

Господа судьи, вы плохо защищаете себя! И своим бездействием зачастую сами стимулируете беспорядки в залах судебных заседаний.